eğitim hakkı, Uzaktan eğitim, e-öğrenme, dershane

Zaman ve mekandan bağımsız olarak öğrenme imkanı sağlayan uzaktan eğitim sistemi kişiselleştirilmiş eğitim sağladığı için hızla yayılmakta. Uzaktan eğitim öğrencilere dershane ve okul dışında kişiselleştirilmiş ve sınırsız eğitim imkanı tanıyarak e-öğrenme gerçekleştirmelerine yarar. Peki uzaktan eğitim tam olarak nedir ve öğrencilere ne gibi faydalar sağlamakta?

Kendi eğitim hakkı müfredatınızı uygulayın

Uzaktan eğitim bireye kendi istediği zamanda ve kendi hızında öğrenme imkanı sağlamakta. Dershane ve okul bazı zamanlarda öğrenciler için yeterli olmayabilir. Her çocuğun konuları anlama ve öğrenme hızı birbirinden farklıdır. Bu noktada sınıf ortamında öğrenciler bazı konuları eksik öğrenebilir ya da hemen kavrayan öğrencilerde dersten sıkılma ve soğuma gözlenebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında da öğrencilerin eğitim hakkı, e-öğrenme ile tam anlamıyla sağlanmaktadır.

Uzaktan eğitimle öğrenciler; kendi istediği zaman diliminde, kendi öğrenme sürelerine göre eğitim sürelerini belirleyebilmekte. Bu sayede çocuklar sıkılmadan ve yorulmadan derslerini öğrenebilme imkanı elde edebilirler. Eğitim Hakkı ile Öğrenciler kişiselleştirilmiş eğitim ile sanal sınıf ortamlarında rahat bir şekilde ders çalışabilir.

Sınırsız e-öğrenme

Uzaktan eğitim sistemi fiziksel koşulların getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırarak geniş kitlelere eğitim hizmeti sağlamakta. Eğitim hakkı, Teknolojik araç ve gereçlerde yaşanan gelişmelerle uzaktan eğitim büyük bir hızla değişmekte ve önemi artmaktadır. Bu gelişim de bireylere geleneksel eğitime karşı güçlü bir alternatif eğitim imkanı sunar.

Uzaktan eğitimin kendiliğinden ilerleme sağlaması ve taşınabilir olması artık herkes tarafından kabul edilmiş avantajlarını oluşturmakta. Bunlar dışında ise sınırsız ders tekrarı imkanı sunması uzaktan eğitimi vazgeçilmez hale getirmekte.

İstenilen dersler, istenilen yerde ve zamanda öğrenilebilir ve istenildiği zaman tekrar edilebilmektedir. Bu sınırsız tekrar ulaşım hakkı ise konuların, unutulmasını önleyen bir aktör olarak karşımıza çıkar. EDOP Akademi tüm öğrencilere eşit bir şekilde eğitim hakkı tanır.

Kişiselleştirilmiş Eğitim ile Zamandan ve Paradan Kazanın

Günümüzde tüm öğrenciler, yoğun çalışma tempoları ile ders çalışmaktalar. Ancak okullarda verilen eğitim yeterli bulunmamakta ve bu nedenle gerek dershane ya da etüt merkezleri gerek de özel öğretmen ile çocuklara takviye dersler verilmeye çalışılmaktadır.

Uzaktan eğitimin sunduğu eşit eğitim hakkı dışında, belki de en büyük faydalarından birisi de tüm bu yoğun tempoda öğrencilere kendilerine zaman ayırabilme imkanı sunmasıdır. e-Öğrenme ile istedikleri zaman ders çalışabilen, konu tekrarı yapabilen ya da test çözebilen öğrenciler; etüt merkezlerinin ve özel öğretmenlerin getirdiği sınırlamalara bağlı kalmamaktadır. Böylelikle dershane gibi merkezlere fazla ücret ödemeden sınırsız eğitim imkanından faydalanılır.

Eğitim hakkı Çocuklarının başarısı için çabalayan anne ve babalar için de iyi bir alternatif seçeneği olan ve rahatlık sağlayan sanal sınıf ortamı ile uzaktan eğitim sistemi; maddi açıdan da diğer seçeneklere göre anne ve babaları rahatlatmaktadır.

İngilizce Eğitim

Hayatınızı Değiştirmeye Şimdi Başlayın

EDOP Akademi ile dijital eğitim ve öğrenme alanında fark oluşturun. İstediğiniz zaman, dilediğiniz yerden; konu özetleri, etkileşimli konu tekrarları ve farklı etkinlikler ile öğrenmenin keyfini doyasıya çıkarın.

İnternet tabanlı eğitim ile gelişime ve değişime tanık olun.