Sık Sorulan Sorular

Edop Akademi, ilkokul 2. sınıftan YKS hazırlığa kadar olan öğrencilere ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için, MEB müfredatına ve uluslararası standartlara uygun olarak, hazırlanmıştır. Dünyanın en gelişmiş yapay zekâ teknolojisinin kullanıldığı, binlerce içeriğin (konu anlatımı, konu testleri, ünite testleri, çözüm videoları, deneme sınavları vb.) ve detaylı raporlamanın yer aldığı öğrenci yeterlilikleri ve yetkinlik temelli bir dijital öğrenme platformudur.

EDOP Akademi sistematiği, tüm dünyada yeni nesil uygulama olan deep learning ve yapay zeka teknolojileri üzerine kurulmuştur. Öğrenciye, bulunduğu sınıf düzeyine göre öğrenme planları ve yetkinlikler tanımlanır. Öğrencinin okuduğu konu anlatımları, çözdüğü testler, izlediği videolara ve bu faaliyetlerde bulunurken geçirilen sürelere göre yazılımımız bir yol haritası belirler. Belirlenen o yol haritası doğrultusunda öğrenciye öneriler sunarak öğrencinin tam öğrenmesini sağlar.

Örneğin,

Öğrenci Test 1 için tanımlanan yetkinlik düzeyine, ünite testleri arasından ya da diğer testlerden çözdükten sonra ulaşamaz ise sistemimiz onu ilgili alana yönlendirir ve o alan üzerindeki yetkinliğe ulaştırmadan da bir sonraki alana erişim hakkı vermez. Doğal olarak tanımlanan yetkinliğe ulaşmadan öğrenci, bir sonraki öğrenme alanlarına ulaşamaz.

EDOP Akademi 15 yıllık araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucu eğitim teknolojilerinde dünyanın lider eğitim şirketi, Amerika merkezli ve aynı zamanda Türkiye’de de Bilişim Vadisinde faaliyet gösteren Mozy iş birliğinde; dünyada 159 ülkede kullanılan Moodle LMS partnerliğinde ve 24 yıldır ilkokuldan üniversiteye hazırlığa kadar olan gruplarda eğitim yayıncılığı yapan Bilişim Yayıncılık önderliğinde geliştirilmiştir.

Hayır. EDOP Akademi tamamen internet üzerinden kullanılır. Dolayısıyla, internet bağlantısının olduğu her yerde kullanabilirsin. EDOP Akademi, Windows ve Macintosh gibi tüm bilgisayarlarda; chrome, safari, opera, explorer gibi tüm güncel tarayıcılarla kullanılabilir. Ayrıca kullanmış olduğumuz yeni nesil teknolojiler sayesinde tüm içeriğimiz ve aktivitelerimiz de mobil uyumlu olarak android ve ios telefonlarda da kullanılabilir.

Veliler, EDOP Akademi’nin öğrenme planları vasıtasıyla öğrencileri yönlendirmelerini başından sonuna kadar eksiksiz izleyebilir, tüm önerileri yerine getiren öğrenci için ilerlemeleri ve mutlu sonuçları gözlemleyebilirler.

EDOP’lu aileler, çocuklarının başka kaynaklara, özel derslere ya da destekleyici kurumlara gerek duymaksızın konsantre bir şekilde çalıştığından emin olur.

EDOP Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun şekilde hazırlanmış öğrenme planları ile, ilkokul 2. sınıftan başlar ve YKS hazırlığa kadar tüm dersleri kapsar. Öğrencilere yapay zeka teknolojisine uygun olarak ve deep learning gerekliliklerini yerine getirerek adım adım ilerlerler. İçerikte bir öğrencinin bulunduğu sınıf düzeyindeki tam öğrenmeyi gerçekleştirmesi için gereken tüm içerikler mevcuttur.

EDOP Akademi’de her alt konu için hazırlanmış “Konu Sınavları”, her tema-ünite için hazırlanmış “Ünite Testleri” bulunmaktadır. Bunlarla birlikte dönem sonu değerlendirme için hazırlanmış “Ara Değerlendirme Sınavları”, yıl sonu değerlendirme için hazırlanmış “Genel Değerlendirme Sınavları” yer almaktadır.

EDOP Akademi’de her sınıf düzeyinde ortalama olarak ilkokullarda 4000, ortaokullarda 5000, ve lise gruplarında 6000 soru bulunmaktadır.

Öğrenciler bu soruları çözerek kendilerini ölçebilir, yanlış yanıtladığı soruların çözümlerini inceleyebilir ve bu konularla ilgili sistem tarafından yapılan yönlendirmeler sayesinde tam öğrenmeyi gerçekleştirebilir.

EDOP Akademi’de zaman ve mekân sınırlaması yoktur. EDOP’a internet bağlantısı bulunan her yerden bilgisayar veya telefon ile istediğiniz zaman girebilir ve istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Dilediğiniz konuyu, defalarca tekrar edebilir, dilediğiniz çalışmayı, etkinliği ve testi tekrar tekrar çözebilirsiniz. Kullandığı yapay zeka ve deep learning teknolojisinin tüm gerekliliklerini yerine getirir.

EDOP Akademi; animasyonlar, sesli konu anlatımları, farklı örnek ve yüzlerce sorudan oluşan testleri ile okul derslerine ve sınavlara hazırlığa en büyük yardımcıdır.

Program  süreci boyunca, ailelerin EDOP Akademi’nin zamana bağlılığını ve işbirlikçi yapısını anlamalarını sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yaparız.

Bununla birlikte, EDOP Akademi’nin ihtiyaçlarınızı karşılamadığına karar verirseniz, yazılımın iadesi konusunda kanunlar ve mevzuat doğrultusunda hareket ederiz. Kesinlikle “Neden iade ediyorsunuz?” sorusunu sormayız.

Sık Sorulan Sorular Ve Daha Fazlası

Eğer aklınızdaki sorunun ya da soruların cevabını sık sorulan sorular içerisinde bulamadıysanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EDOP Akademi’nin uzman ve anlayışlı çalışanları en kısa zamanda size geri dönüş sağlayacaktır.