Haydi Sor

EDOP Akademi ile sınavlara hazırlanırken ve ders çalışırken çözülemeyen soru kalmıyor. Geliştirdiğimiz uygulamayla öğrenciler cevaplayamadıkları soruları artık duvarlara değil soru bükücü öğretmenlere çözdürüyorlar.

Haydi Sor uygulamasıyla, sınavlara hazırlanan ya da ders çalışan öğrencilerin başarılarının artırılması hedeflenmektedir. Öğrenciler istedikleri zaman ve mekanda ders çalışabilir ya da konu tekrarı yapabilirler. Soru çözümü yaparken ise anlamadıkları cevaplarla karşı karşıya kalabilmekteler. İşte Haydi Sor, tam bu noktada devreye giriyor ve öğrencilere kişiselleştirilmiş eğitimin keyfini yaşatıyor.

Haydi Sor, öğrenciler için EDOP Akademi tarafından geliştirilen bir sistemdir.

Yapay zeka teknolojisi kullanılarak geliştirilen sistemle artık sorular, soru bükücü öğretmenler tarafından cevaplandırılıyor. Soru bükücülere soru göndermek ise çok kolay.

İlk olarak uygulamaya giriş yapıyoruz ve daha sonra ders seçimini gerçekleştiriyoruz. Soru sormak istenilen ders seçildikten sonra öğrenciler ister fotoğrafını çekerek isterlerse de video veya ses kaydı şeklinde sorularını sisteme yükleyebiliyorlar. Telefonu dikey bir şekilde tutarak çekilen sorular, sistemimizde o an online olan soru bükücülerimize iletilmektedir. Sorular soru bükücülere ulaştıktan sonra birkaç dakika içerisinde cevabını alabilmek mümkün.

Sabah 09:00 ile akşam 22:00 arasında gönderilen sorular gün içerisinde ancak bu saatler dışında sisteme yüklenen sorular bir gün sonra soru bükücüler tarafından cevaplandırılıyor. Öğrenciler, kendilerine tanımlı olunan her dersten bir günde üye olunan paket dahilinde, belirlenen limitte soru sorma hakkına sahip olmaktalar.

Uygulamada, öğrencilerin sadece kendi sordukları sorular için bildirim alma seçeneği de bulunmakta. Böylece bir başka öğrencinin sorduğu soru diğer bir öğrenciye bildirim olarak gitmemekte. Ancak tüm sorular ortak havuzda birikerek, daha sonra öğrencilerin görebileceği halde hazır hale getirilmektedir. Bu sayede tüm derslerden çözülmüş ve onaylanmış sorulara istenilen zamanda erişebilmek mümkün oluyor.

Cevaplanmamış Sorulara Haydi Sor’la Son!